Czajnik na indukcję – energooszczędny i estetyczny

Płyty indukcyjne zyskują spore uznanie. Chętnie je wybieramy, bo pozwalają na oszczędne użytkowanie i wygodę gotowania. Z drugiej strony wymagają od nas stosowania konkretnych typów naczyń oraz czajników. Na co musimy zwrócić uwagę wybierając czajniki na indukcję? Podpowiadamy!

Wykonanie z metalu ferromagnetycznego

Płyta indukcyjna jest odmianą płyty elektrycznej. Potrzebuje zasilania prądem, ale do jej prawidłowego działania, a mówiąc dokładniej grzania, wykorzystywane jest zjawisko indukcji, polegające na wytwarzaniu pola elektromagnetycznego. Efektywność działania takich płyt jest niepodważalna, choć ceny pozostają wciąż wysokimi. Do tego szukając czajnika, trzeba zwrócić uwagę na jego wykonanie.

Czajnik na indukcję musi być wykonany z metalu ferromagnetycznego, czyli przyciągającego magnes. Wykonania takie możemy poznać dwojako. Przede wszystkim na spodach czajników znajdziemy specjalne oznaczenie – spiralę zwojów. Znak bardzo charakterystyczny i trudny do pomylenia z czymkolwiek innym. To samo oznaczenie producenci umieszczają na opakowaniach, a do tego w sklepach internetowych, bez problemu znajdziemy oddzielne kategorie z produktami przeznaczonymi na indukcję.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie znaleźliśmy oznaczenia, wystarczy do dna czajnika przyłożyć magnes. Jeśli magnes zostaje przyciągnięty, mamy do czynienia z pożądanym wykonaniem. Jeszcze lepszą konstrukcją są te czajniki, których ścianki także przyciągają magnes. Nie jest to jednak konieczność w takich propozycjach.

Dopasowanie do kuchennej aranżacji

Czajniki na indukcję wykonywane są praktycznie w pełnej palecie kolorystycznej. Do tego spotykamy bardzo ciekawe zdobienia i wzory. Niejednokrotnie posiadacze kuchenek z płytami gazowymi czy też ceramicznymi, łakomym wzrokiem patrzą na przepiękne wykonania czajników przeznaczonych do stosowania na płytach indukcyjnych. Pod tym względem nie trzeba się martwić o kuchenną aranżację, bo z powodzeniem znajdziemy czajnik w stylistyce ją uzupełniający.

Czajniki na indukcję charakteryzują się beczułkowatym kształtem. Wynika to z faktu, że ich dno musi całą swoją powierzchnią, bardzo dokładnie przylegać do płyty indukcyjnej, by ta zadziałała. Pomimo praktycznego aspektu to wciąż kształt, który tego typu czajnikom dodaje uroku.

Oszczędności na finansach i czasie

Gotowanie na płycie indukcyjnej odbywa się najszybciej spośród dostępnych typów płyt. Do tego czajnik może mieć mniejszą średnicę dna niż palnik płyty, a i tak szybko zagotuje się w nim woda. Taka konstrukcja jest nawet wskazaną! Skoro oszczędzamy na czasie gotowania, to automatycznie maleją nasze rachunki za prąd. Mamy zatem do czynienia z konstrukcjami bardzo funkcjonalnymi, ciekawymi wizualnie i będącymi w stanie zadowolić najbardziej wymagających użytkowników.

Wystarczy zwrócić uwagę na specjalne oznaczenie takiego czajnika i wybrać wzór czy kolor, które najbardziej przypadają nam do gustu.

Ocena

Leave a Reply

CommentLuv badge