Domowa impreza? Wybierz niezbędne akcesoria

Domowa impreza to zwykle czas na kosztowanie rozmaitych drinków. Eksperymenty z tworzeniem kolorowych koktajli i przyrządzaniem alkoholowych napojów, które nie tylko smakują, ale i efektownie wyglądają. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo akcesoriów, które są niemal tak profesjonalne, jak te wykorzystywane przez barmanów. Dziś dostępne jednak dla każdego, a będące w stanie znacząco uprzyjemnić domową imprezę.

Wiaderko na lód – bez tego się nie obejdziesz

Drinki, koktajle, a nawet spora część z bezalkoholowych trunków, najlepiej smakuje będąc schłodzonymi. Do wyboru mamy dwa rozwiązania. Pierwsze to najczęściej stosowane foremki do lodu. Plastikowe czy silikonowe, a nawet te, które pozwalają na uzyskanie ciekawych kształtów, zamiast tradycyjnych sześciennych kostek lodu. Niestety wędrówki do zamrażalnika po kolejną porcję są mało komfortowe, a i sposób serwowania przestaje być eleganckim. Drugi wybór, zdecydowanie bardziej polecany, to wiaderko na lód. Estetyczne, pozwalające przez stosunkowo długi czas utrzymać niską temperaturę lodu, który topnieje znacznie wolniej. Mamy zatem okazję, by przyrządzić bajeczny napój alkoholowy, a następnie zaserwować go w sposób iście profesjonalny.

Do wyboru są wiaderka między innymi wykonane ze stali szlachetnej. Najbardziej eleganckie i pozwalające na dopasowanie, praktycznie do dowolnej aranżacji. Opatrzone uchwytami gwarantują komfortowe przenoszenie. Gdy mają zaś szczelną pokrywkę, jeszcze dłużej pozwolą nie topnieć kostkom lodu.

Otwieracze do butelek i korkociągi

Otwieranie butelki zwykłym nożem, jest nieestetyczne, mało komfortowe, a do tego niestety niebezpieczne. Na domowej imprezie nie może zabraknąć korkociągu. Tradycyjnego motylka czy wygodniejszej konstrukcji z dźwignią. Otwieracz do butelek szybko upora się z piwem i syropami bądź sokami zamykanymi w ten sposób.

Wiaderko w zestawie

Skoro na tapetę idą drinki, alkoholowe czy też bezalkoholowe, przyjdzie nam znaleźć rozwiązanie nie tylko dla kostek lodu. Musimy w jakiś sposób wymieszać ze sobą wybrane składniki. Odmierzyć porcje alkoholu, które wpływają na smak wybranych drinków. Obrać i ładnie podać cytrusy, które znajdują swoje miejsce w samych drinkach, ale i na brzegach szklanek, jako dekoracje.

Warto rozejrzeć się za zestawem na imprezę, w którym poza wiaderkiem na lód, znajdziemy szczypce do jego podawania. Do tego nożyk ułatwiający obieranie cytrusów oraz miarkę do odmierzania porcji alkoholu. A na koniec profesjonalny, ale łatwy w obsłudze shaker, by przyrządzić wstrząśniętą – niezmieszaną.

Z takim wyposażeniem każda impreza będzie nie tylko udaną, ale i zapamiętaną, jako ta, która zrobiła wrażenie. W końcu profesjonalnie zaserwowane drinki w domowym zaciszu, mile łechcą podniebienie, ale i zapewniają wyjątkowe doznania estetyczne.

Ocena

Leave a Reply

CommentLuv badge