Fit catering – sposób na zdrowie

Czasy, kiedy jadło się dużo i tłusto zaczynają powoli odchodzić do lamusa. Dziś coraz większą uwagę przykłada się do tego, co jeść i jak jeść. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna są przecież podstawą zdrowego trybu życia. A któż z nas nie chciałby być zdrowym i móc pochwalić się smukłą sylwetką? 

Fit catering to pomysł, który pojawił się na naszym rynku jakiś czas temu. Popularność jednak zaczyna zdobywać dopiero teraz. Początkowo korzystali z niego głównie celebryci i ludzie show-biznesu. To za ich sprawą stał się znany szerszemu gronu odbiorców. Dziś cieszy się zainteresowaniem pracowników korporacji, trenerów fitness oraz wielu innych zapracowanych i pragnących się zdrowo odżywiać osób.

Z pomocą dietetyka

Atutem fit cateringu jest to, że menu układane jest przez profesjonalnych dietetyków. Ich zadaniem jest skomponowanie diety w taki sposób, aby posiłki zawierały odpowiednią ilość kalorii oraz zostały dostosowane do potrzeb żywieniowych klientów. Muszą być też zróżnicowane, zawierać wszystkie niezbędne dla zdrowia człowieka składniki odżywcze oraz wyśmienicie smakować.

Indywidualne potrzeby żywieniowe

Tak jak każdy z nas jest inny, tak inne mogą być nasze potrzeby żywieniowe. Jeśli zdecydujemy się zamówić fit catering, nie oznacza to, że wraz z resztą klientów otrzymamy dokładnie taki sam posiłek. Fenomen diety pudełkowej (inne określenie fit cateringu) polega na tym, że możemy zamówić dietę dostosowaną do naszych potrzeb. To dokonała alternatywa dla osób pozostających na diecie wegetariańskiej, wegańskiej, czy wysokobiałkowej. Niektóre firmy cateringowe zgadzają się także, po wcześniejszym uzgodnieniu, na stworzenie innego menu, dostosowanego do konkretnej, wskazanej przez klienta diety.

Prosto pod drzwi

Kiedy już zdecydujemy się zamówić fit catering, musimy podać firmie cateringowej adres, pod który mają być dostarczane posiłki. Najczęściej będzie to siedziba firmy naszego pracodawcy, choć niekiedy będziemy pewnie zamawiać wprost do domu.

Wygoda, jaką daje fit catering – świeże, smaczne i zdrowe posiłki dostarczane wprost pod nasze drzwi – to jeden z jego największych atutów.

Jesz, ile chcesz

Tytuł brzmi nieco przewrotnie, bo przecież cały czas piszemy tutaj o diecie. Zatem, o co tak naprawdę chodzi? Rzecz w tym, że fit catering umożliwia zamówienie od jednego, wtedy zwykle będzie to obiad, aż do czterech posiłków w ciągu dnia. W tym drugim przypadku będziemy w stanie zapewnić sobie całodzienne, zdrowe wyżywienie.

Na co zwracać uwagę?

Jak przy każdym produkcie, tak i tutaj, decydując się na zakup diety pudełkowej, warto dokładnie go przemyśleć oraz sprawdzić dostawcę towaru. Ważną kwestią pozostaje to, czy konkretna firma cateringowa będzie w stanie przygotować posiłki zbieżne z dietą, na której nam zależy. Kolejną wartą sprawdzenia sprawą jest to, czy firma ta na pewno zatrudnia dietetyka. Ponadto możemy zapytać też, ile posiłków w ciągu dnia obejmuje fit catering i czy w czasie korzystania z usługi posiłki będą mogły być dostarczane pod różne wskazane przez nas adresy.

Ocena

Leave a Reply

CommentLuv badge