Prezent na urodziny dziecka w wieku przedszkolnym

Choć półki w sklepach z zabawkami wprost uginają pod towarem, dorośli bardzo często mają dylemat, jaki prezent na urodziny dziecka w wieku przedszkolnym będzie najodpowiedniejszy. Aby nieco ułatwić wam zadanie, poniżej przedstawiam kilka moich pomysłów. Mam nadzieję, że będą dla was pomocne.

Kupowanie prezentów na urodziny dziecka wcale nie jest proste. Zwłaszcza jeśli nie posiada ono jeszcze wyraźnych zainteresowań. W czasach, kiedy szafki w pokoju dziecięcym pełne są już zabawek (bo tak wygląda to u większości przedszkolaków), trudno wybrać kolejną, która wyróżniałaby się na tle pozostałych. Niekiedy w naszych poszukiwaniach mogą wspomóc nas rodzice dziecka, którzy być może naprowadzą, w którym podążyć kierunku. Nieco gorzej wygląda sprawa, kiedy to sami rodzice, nie mają pomysłu, jaki prezent na urodziny dziecka będzie odpowiedni. Przyznam szczerze, że sama doświadczyłam kiedyś takiej sytuacji.

Zabawki edukacyjne – idealny prezent na urodziny dziecka

Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo ciekawe świata. Wciąż zadają pytania: “dlaczego”, jak to jest zrobione”, “co się stanie, jeśli”. Ogrom tych pytań zaczyna czasem przytłaczać nas dorosłych. Nieumiejętne zachowanie w takiej sytuacji lub przyjęcie złej postawy może niekiedy doprowadzić do sytuacji, że maluszek, który zobaczy zniechęcenie dorosłych do udzielania odpowiedzi lub poszukiwania ich wraz z dzieckiem, przestanie zadawać pytania. A my w przyszłości pożałujemy, że zdusiliśmy w nim naturalną ciekawość świata. Tymczasem rozwiązanie jest bardzo proste. Wiele odpowiedzi nasuwa się dzieciom samych przy okazji zabaw dostosowanymi do ich wieku zabawkami edukacyjnymi. Wybór w sklepach jest naprawdę duży. Co więcej, niektóre z zabawek możesz zrobić sama i wcale nie musisz wydawać na nie pieniędzy. Na przykład, zestaw do robienia pomponów z łatwością przygotujesz mając do dyspozycji wełnę (najlepiej w kilku kolorach) oraz  2 rolki po papierze toaletowym lub kawałek tektury, z których wytniesz okręgi. Jak to zrobić, możesz zobaczyć tutaj.

Wspólne wyjście

Choć dzieciaki uwielbiają zabawki, to niekiedy nie mam już ochoty kupować im ich więcej. Nie wynika to żaden sposób z mojej niechęci do zabawek albo sprawiania dzieciom radości. Wręcz przeciwnie. Ogromnie cieszy mnie, gdy widzę ich rozradowane buzie. Jednak brak miejsca przy tej ilości zabawek, którą  teraz posiadają to już wyraźny sygnał, że czas powiedzieć – dość. Wzięliśmy się zatem na sposób, by i wilk był syty i owca cała. Jako prezent na urodziny dziecka postanowiliśmy dawać wspólnie spędzony czas w atrakcyjnym miejscu. Już od jakiegoś czasu, zamiast dawać dzieciom zabawki, w dniu urodzin (niekiedy z małym przesunięciem 🙂 ) wyjeżdżamy: do parku rozrywki, zoo, aquaparku, na wycieczkę w góry, do oceanarium itd. Pomysłów może być naprawdę mnóstwo. Poniżej podałam tylko niektóre z tych miejsc, w które udało nam się pojechać do tej pory. Na najbliższe urodziny mamy zaplanowane zwiedzanie jaskini  “Raj”, a potem, cóż zobaczymy.

Jedno mogę wam zagwarantować – uśmiechnięte buzie dzieci, wcale nie będą mniej uśmiechnięte, jeśli podarujecie jako prezent na urodziny dziecka wspólnie spędzony czas, zamiast zabawki.

Ocena

Leave a Reply

CommentLuv badge