Wielofunkcyjne meble ogrodowe

Wprowadzane do ogrodu meble nie muszą ograniczać się do wygodnej kanapy i niewielkiego stolika. Wiele z nich może zaskakiwać swoją funkcją i sprawiać, że przydomowa przestrzeń nabiera zupełnie innego wymiaru. Często traktowana jest nawet jako przedłużenie salonu, a w letnim sezonie użytkowana równie intensywnie, co wnętrze domu.

Co należy rozumieć przez wielofunkcyjne meble ogrodowe? Chodzi tu o takie elementy wyposażenia przydomowej przestrzeni, które łączą w sobie więcej niż jeden sposób użytkowania. Jako przykład można tu podać:

  • siedzisko, które może też pełnić funkcję stolika lub barku;
  • stolik kawowy, który w prosty sposób można przemienić w duży stół;
  • małą pufę pełniącą też funkcję schowka albo podnóżka.

To jednak nie koniec. Możliwości jest znacznie więcej, a producenci mebli ogrodowych każdego sezonu zaskakują nas nowymi pomysłami.

Barek w ogrodzie, czyli jak chłodzić napoje na świeżym powietrzu

Meble ogrodowe powinny nam dawać pełen komfort wypoczynku. Warto szukać takich modeli, które spełnią wszystkie oczekiwania użytkowników. Dlatego jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, a przy tym popijać chłodne napoje, powinieneś zaopatrzyć się w funkcjonalny barek, który pozwoli utrzymać ich niską temperaturę.

Rolę barku może pełnić siedzisko ze schowkiem Keter Cool Stool. Tak naprawdę ten mebel łączy w sobie znacznie więcej funkcji. W zależności od potrzeb może być wygodnym siedziskiem, kawowym stolikiem, pełnić funkcję schowka, podnóżka albo barku. Dużym udogodnieniem jest znajdujący się w jego dnie otwór odpływowy, który pozwala w łatwy sposób opróżnić pojemnik z topniejącego lodu.

Stół w ogrodzie – duży czy mały?

Podejmując się aranżacji ogrodu, należy zdecydować, czy ustawimy w nim duży stół idealny do spożywania posiłków, czy też mały, kawowy stolik. Dotyczy to zwłaszcza tych przestrzeni, które charakteryzują się niewielkim metrażem. Na rynku mebli ogrodowych dostępne są jednak również takie modele, które pozwalają łączyć obie funkcje i są zarazem wysokim stołem, jak i niskim, kawowym stolikiem.

Ławostół Lyon potrafi sprostać oczekiwaniom wielu użytkowników, nawet jeśli ich wymagania względem przydomowej przestrzeni są całkowicie odmienne. To doskonały sposób na kompromis pomiędzy domownikami, którzy mają zupełnie inny pomysł na spędzanie wolnego czasu. To także możliwość użytkowania jednej przestrzeni na wiele różnych sposobów.

Do czego może służyć pufa?

Warto zwrócić uwagę, że nawet meble przeznaczone do wypoczynku mogą być użytkowane na wiele różnych sposobów. Przykładem jest ogrodowa pufa. Można na niej wygodnie usiąść, zrobić z niej mały stolik, przechowywać w ukrytym wewnątrz schowku różne akcesoria, np. zabawki dla dzieci albo wykorzystać jako podnóżek, który umili relaks na świeżym powietrzu. Możliwości zastosowania może być wiele.

Wielofunkcyjne meble cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Uprzyjemniają czas spędzany na świeżym powietrzy, a przy tym są funkcjonalne i estetycznie wykonane. Wybierając elementy małej architektury wykonane z tego samego materiału i utrzymane w podobnym stylu, można stworzyć elegancki zestaw ogrodowy.

Ocena

Leave a Reply

CommentLuv badge