Zlew kuchenny podwieszany – co powinieneś o nim wiedzieć?

Sposób aranżacji kuchni ma duży wpływ na jej funkcjonalność. Modne ostatnio rozwiązanie, w którym pojawia się zlew kuchenny podwieszany, okazuje się bardzo praktyczne i estetyczne. Jednak nie wszyscy decydują się na jego zastosowanie w swojej kuchni. Wpływ na rodzaj zlewu mają między innymi takie aspekty jak wyposażenie kuchni, styl, w jakim została utrzymana, a także rodzaj blatu. Nie bez znaczenia są też indywidualne preferencje samych użytkowników.

Zlew kuchenny podwieszany, nasadowy, czy wpuszczany w blat – to dość częste pytanie, które pojawia się w głowach osób, aranżujących właśnie przestrzeń kuchenną. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. W tym wpisie opowiemy Wam o tych, które wiążą się ze zlewem podwieszanym. Warto je przeanalizować i podjąć w pełni świadomą decyzję.

Zlew kuchenny podwieszany – wygląd i estetyka kuchnia

Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest aspekt estetyczny. To właśnie przekonuje wiele osób, które remontują kuchnię i stają przed koniecznością wyboru zlewozmywaka. Zlew kuchenny podwieszany jest przyjemny w odbiorze wizualnym. Mocowany do blatu od spodu pozostaje niemal niewidoczny z zewnątrz. Nie wystaje ponad blat kuchenny, co nie zakłóca jego estetyki. Dzięki temu blat pozostaje na całej powierzchni równy i gładki. Czy można się dziwić, że takie rozwiązanie cieszy się zainteresowaniem konsumentów?

Utrzymanie czystości w kuchni

Estetyczny wygląd to jednak niejedyna zaleta, jaką odznacza się zlew kuchenny podwieszany. Argumentem, który przemawia za jego wyborem, jest łatwość w utrzymaniu kuchni w czystości. Zbieranie okruszków, resztek jedzenia po przygotowywaniu posiłku, wycieranie lub mycie blatu jest w tym przypadku znacznie łatwiejsze, niż przy zastosowaniu zlewów innego typu. Zdecydowanie łatwiej też jest usunąć z takiego blatu rozlane płyny.

Poznaj wady zlewu podwieszanego

Chciałoby się zapytać – czy zlew kuchenny podwieszany ma w takim razie jakieś wady? Oczywiście, że tak. Jedną z nich jest to, że nie zawsze możemy go zamontować. Taki zlew sprawdza się dobrze w przypadku drogich blatów z kamienia naturalnego albo konglomeratu. A na te, jak łatwo się domyślić, ze względów finansowych nie każdy z nas może sobie pozwolić.

Sposób montażu zlewu podwieszanego

Montaż takiego zlewu polega na wycięciu w blacie minimalnie mniejszego otworu od komory zlewu. W kolejnym kroku należy zabezpieczyć brzegi blatu i miejsce, gdzie blat będzie stykał się ze zlewem, przed wilgocią. To zazwyczaj robi się za pomocą silikonu. Takiego rozwiązania warto unikać w przypadku płyt laminowanych. Ich brzegi nie są odporne na wilgoć. Wątpliwości można mieć również, stosując zlew kuchenny podwieszany w połączeniu z blatem drewnianym, chyba że ten został wykonany z odpornego na wilgoć drewna gatunków egzotycznych, np. teak.

Niektóre rozwiązania do kuchni mają w sobie wiele uroku. Są też praktyczne i estetyczne. Warto jednak wiedzieć, kiedy można je wykorzystać, a kiedy warto z nich zrezygnować. Doskonały tego przykład stanowi zlew kuchenny podwieszany, który, choć prezentuje się bardzo elegancko, nie w każdej kuchni znajdzie zastosowanie.

Ocena

Leave a Reply

CommentLuv badge